Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

11 dobrze płatnych zawodów, które nie wymagają dyplomu ukończenia studiów

11 dobrze płatnych zawodów, które nie wymagają dyplomu ukończenia studiów

  • Piloci komercyjni znajdują się na szczycie listy z roczną pensją w wysokości 135 000 USD rocznie.
  • Policjanci, gospodarze, elektrycy i hydraulicy tworzą listę ze średnią pensją przekraczającą 60 000 USD.
  • Asystenci wykonawczy i agenci nieruchomości mają ogromny potencjał rozwoju kariery i zarabiania powyżej średniej.

Każdy chce zarabiać więcej pieniędzy, ale nie każdy ma czas, aby poświęcić się pełnemu programowi studiów, aby zdobyć kolejny stopień naukowy. Na szczęście niektóre z najlepiej płatnych zawodów nie wymagają dyplomu z żadnej dziedziny ani koncentracji.

Czytaj dalej, aby odkryć najlepiej płatne prace bez dyplomu i dowiedzieć się, gdzie skoncentrować swoje wysiłki w zakresie rozwoju zawodowego.

1. Pilot komercyjny

Piloci komercyjni są trochę jak „zwykli” piloci, z jedną zasadniczą różnicą: nie pracują dla dużych linii lotniczych. Zamiast tego piloci komercyjni pracują dla osób fizycznych, takich jak zamożni biznesmeni, a także dla małych firm. W rezultacie nie muszą mieć tytułu licencjata z aeronautyki lub nauk o lotnictwie.

Możesz więc zostać pilotem komercyjnym, mając tylko przeszkolenie w miejscu pracy i licencję pilota. Oczywiście pamiętaj, że uzyskanie licencji pilota zwykle zajmuje kilka lat, nawet jeśli studiujesz w pełnym wymiarze godzin. Jednak może to być satysfakcjonująca możliwość kariery, jeśli nie masz dużego stresu w domu i możesz docenić możliwość częstych podróży.

Zwykle jest wykonywany przez pilotów komercyjnych Około 135 000 dolarów rocznie, według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy. Chociaż tytuł licencjata nie jest wymagany na studiach, stopień współpracownika często czyni cię bardziej konkurencyjnym kandydatem.

2. Policjant

Funkcjonariusze policji często mają tytuł licencjata w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych lub podobnych kierunków, ale nie są do tego prawnie zobowiązani. W rzeczywistości możesz zostać policjantem, detektywem i podobnym profesjonalistą bez żadnego wykształcenia wyższego.

Wszystko, co musisz zrobić, to zdać egzamin wstępny do akademii policyjnej w swoim stanie. Te egzaminy wstępne zwykle wymagają posiadania wykształcenia średniego. Gdy to zdasz, ukończysz szkolenie policyjne, które może trwać od sześciu miesięcy do roku lub dwóch, w zależności od wymagań stanowych.

READ  Żadna kultura nie przetrwa bez tożsamości i patriotyzmu: polski wicepremier

W tym programie szkolenia w miejscu pracy kandydaci powinni nauczyć się wszystkiego, czego potrzeba, aby odnieść sukces jako funkcjonariusz policji.

Gdy zostaniesz policjantem, prawdopodobnie początkowo będziesz zarabiał przyzwoitą pensję z możliwością wzrostu wynagrodzenia, im dłużej pozostaniesz w służbie. Większość policjantów zarabia ok 66 000 $ rocznie.

3. Asystent wykonawczy

Asystenci wykonawczy to wyszkoleni profesjonalni asystenci dyrektorów biznesowych, dyrektorów generalnych i innych specjalistów. Na przykład dyrektor generalny może mieć asystenta wykonawczego do:

  • Organizowanie spotkań.
  • Połącz się z innymi menedżerami.
  • Śledź harmonogram CEO.
  • Przyjmuj prośby o spotkanie.
  • Organizacja kalendarza prezesa.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to atrakcyjna pozycja na poziomie podstawowym z dużym potencjałem rozwoju kariery. Roczna pensja początkowa jest rozsądna, ale ma potencjał do wyższego wzrostu dzięki programowi certyfikatów lub innej formalnej edukacji.

Pomyśl o asystentach wykonawczych jako o osobistych asystentach ludzi. Asystenci wykonawczy są doskonałymi komunikatorami i organizatorami z dogłębną znajomością zarządzania czasem. Wielu asystentów wykonawczych zarabia dobre pensje, średnio do Około 40 tysięcy dolarówwszystko bez czteroletniego dyplomu.

4. Gospodyni

Stewardessy sprawdzają pasażerów, serwują jedzenie i napoje oraz sprzątają kabiny samolotów między lotami. Zapewniają większość obsługi klienta pasażerom podczas lotu głównych linii lotniczych. Jedną z zalet tej pracy jest to, że oprócz tego, że nie wymaga się dyplomu, stewardessy mogą podróżować po świecie praktycznie za darmo, oprócz często otrzymywania innych korzyści związanych z firmą.

Stewardessy muszą pracować stosunkowo długo, ponieważ muszą podróżować do iz lotnisk, a także cały czas przebywać z dala od domu. Jednak na ogół zarabiają doskonałe pensje, ponieważ nie mają żadnych wymagań edukacyjnych poza dyplomem ukończenia szkoły średniej. Ta praktyczna praca często nie wymaga dyplomu i jest bardzo poszukiwana.

the Średnia pensja stewardessy wynosi 61 000 dolarów.

5. Elektryk

Kilka zawodów jest szczególnie szkodliwych dla młodych specjalistów, w tym elektryków. Zostanie elektrykiem może być świetną pracą, jeśli chcesz zarabiać pieniądze bez konieczności uzyskiwania dyplomu. Alternatywnie, prawdopodobnie pójdziesz do szkoły handlowej na rok do dwóch lat i zdobędziesz bogate doświadczenie w pracy, zanim zaczniesz pracować jako licencjonowany elektryk w Twojej okolicy.

READ  Dobrobyt gospodarczy spada w Europie Wschodniej, ponieważ inflacja w regionie osiąga dwucyfrowe wartości

Elektrycy przygotowują linie energetyczne, wykonują konserwację i naprawiają urządzenia elektryczne i linie energetyczne dla obszarów mieszkalnych i komercyjnych, takich jak. Wielu elektryków uwielbia tę pracę, ponieważ każdego dnia robią coś innego, a ich umiejętności są bardzo poszukiwane. Kiedy już wiesz, co trzeba zrobić, aby zostać elektrykiem, możesz znaleźć pracę praktycznie w dowolnym miejscu na świecie, co otwiera ci dodatkową elastyczność życiową.

the Średnia pensja elektryka wynosi 60 000 USD.

6. Hydraulik

Podobnie jak w przypadku elektryka, zawód hydraulika jest dość opłacalny, ponieważ nie wymaga tytułu licencjata ani żadnego innego stopnia. Większość kandydatów potrzebuje tylko dwóch lat doświadczenia i szkolenia w miejscu pracy, po którym można zdobyć licencję hydraulika w szkole handlowej lub w prywatnej firmie. Technikum nie pobiera również wysokich kredytów studenckich.

Tak czy inaczej, hydraulicy wykonują cenną pracę w domach i miejscach pracy, naprawiając systemy hydrauliczne, naprawiając usterki i przeprowadzając regularną konserwację. Hydraulicy zwykle mają duże bezpieczeństwo pracy, ponieważ prawie każdy potrzebuje tych specjalistów, bez względu na to, jaka technologia pojawi się wkrótce w przyszłości.

Co więcej, po zdobyciu wystarczających umiejętności i doświadczenia w tej branży możesz założyć własną firmę hydrauliczną, jeśli chcesz bardziej skupić się na biznesowej stronie rzeczy. the Średni dochód hydraulika wynosi około 60 000 USD rok.

7. Włamywacz

Brickmasons to podzbiór wykonawców budowlanych, który koncentruje się na tworzeniu cegieł i innych kamieni konstrukcyjnych do budowy, polerowania i konserwacji budynków mieszkalnych i komercyjnych. Wykonują i układają cegły, ale skupiają się również na tworzeniu konstrukcji, które są zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne dla ich potrzeb. W ten sposób łączą umiejętności murarskie i architektoniczne.

Murarze wymagają dyplomu ukończenia szkoły średniej oprócz ukończenia programu praktyk zawodowych. Nie jest to jednak to samo, co wymóg uzyskania stopnia naukowego. Murarze są zwykle bardzo dobrze opłacani za wykształcenie wymagane do odniesienia sukcesu, Około 48 000 dolarów rocznie.

8. Technik turbin wiatrowych

Wraz ze wzrostem zainteresowania energią odnawialną technicy turbin wiatrowych są potrzebni bardziej niż kiedykolwiek. Ci licencjonowani specjaliści mechanicy budują, konserwują i naprawiają turbiny wiatrowe dla miast. Ta praca może być nieco niebezpieczna, ponieważ musisz czuć się komfortowo z wysokością. Ale jeśli ukończysz program szkolenia w miejscu pracy, możesz potencjalnie zarobić przystojną pensję w mniej niż dwa lata.

READ  Największe zadłużenie wobec polskich firm mają firmy z Litwy, Niemiec i Włoch

Technik turbin wiatrowych Zarabia 56 000 dolarów rocznie.

9. Strażak

Strażacy otrzymują również doskonałe pensje za narażanie życia w niektórych sytuacjach. Strażacy muszą być w dobrej formie fizycznej i ukończyć około dwuletnie szkolenie przed uzyskaniem licencji.

Po ukończeniu szkolenia często mają duże bezpieczeństwo pracy i mogą być dumni z faktu, że ich praca jest absolutnie niezbędna. Ratują ludzi przed płonącymi budynkami i cały czas pomagają gasić pożary.

Robią strażacy Około 51 000 dolarów rocznie.

10. Specjalista wsparcia komputerowego

Jeśli masz umysł informatyczny i chcesz szybciej zarabiać więcej, rozważ zostanie specjalistą ds. wsparcia komputerowego. Specjaliści wsparcia komputerowego rozwiązują problemy komputerowe i problemy techniczne dla klientów, w tym klientów biznesowych. Potrzebują pewnej wiedzy na temat komputerów i informatyki, ale nie potrzebują pełnego stopnia naukowego w danej dyscyplinie, aby się zakwalifikować. Wielu specjalistów wsparcia komputerowego Około 34 000 dolarów rocznie.

11. Agent nieruchomości

Agenci nieruchomości mają ogromny potencjał zarobkowy, w zależności od rynku i ich osobistej wiedzy w zakresie marketingu i komunikacji. Agenci nieruchomości w większości przypadków pracują dla agencji nieruchomości lub właścicieli nieruchomości i zdobywają licencje na pokazywanie i sprzedaż nieruchomości nabywcom domów.

Agenci nieruchomości muszą brać pod uwagę targowanie się i negocjacje oraz są odpowiedzialni za wyszukiwanie świetnych ofert. Agenci nieruchomości, którzy odnieśli największe sukcesy, zarabiają naprawdę zdumiewające sumy pieniędzy, często przekraczające sześciocyfrowe kwoty. Agenci nieruchomości ściśle współpracują również z innymi specjalistami w branży, takimi jak wykonawcy, sprzedawcy i tak dalej.

Przeciętny agent nieruchomości Zarabia 49 tysięcy dolarów rocznie.

Jest wiele wspaniałych możliwości

W końcu każda z tych prac może być najlepszym wyborem, jeśli chcesz zarobić więcej pieniędzy bez konieczności zdobywania dyplomu. Pamiętaj, aby przeprowadzić więcej badań i dowiedzieć się, czego wymaga każda praca, zanim złożysz podanie o pracę.