Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

11-Bit Studios Poland planuje wydać Frostpunk 2 w 2024 roku

11-Bit Studios Poland planuje wydać Frostpunk 2 w 2024 roku

Polski producent gier wideo 11-Bit planuje wydać Frostpunk 2, kontynuację nominowanej do nagrody BAFTA społecznościowej gry survivalowej, w pierwszej połowie 2024 roku, poinformowali przedstawiciele firmy na środowej konferencji inwestorskiej.

Frostpunk 2 zajmuje obecnie 8. miejsce na liście najlepszych światowych list życzeń na platformie gier wideo Steam.

W nadchodzącym roku 11-Bit Studios planuje skupić się na grach, a nie na zmianach operacyjnych i przejęciach.

„Te 12 miesięcy skupi się na grach, a mniej na innych rzeczach. Zmniejszamy więc presję na zmiany operacyjne, rozwój i przejęcia. Nie mówię, że całkowicie zamykamy te działania, ale nie będziemy ciągle szukać nowe możliwości” – powiedział Prezes Zarządu Przemysław Marsal.

Firma poinformowała, że ​​nowy tytuł korporacyjny „Projekt N” jest w zaawansowanej fazie rozwoju i zostanie zaprezentowany w trzecim kwartale, a premiera w pierwszym kwartale 2024 roku.

Premiera „The Invincible”, tytułu opracowanego przez Starward Industries, którego akcje w ubiegłym roku nabyło 11-Bit Studios, planowana jest na trzeci lub czwarty kwartał.

Premierę „The Alters” zaplanowano na pierwszą połowę 2024 roku, a „The Thaumaturge” studia Fool’s Theory, w którym udziałowcem jest również 11-Bit Studios, na czwarty kwartał tego roku.

O godzinie 1051 GMT akcje 11 Bit Studios wzrosły o 7,8%.

(Reportaż Adriany Ebert; montaż autorstwa Louise Heavens i Marka Pottera)

READ  Borsuki pojawiają się w światach w Pradze