Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

10 najlepszych programów telewizyjnych do obejrzenia w tym tygodniu, od The Sandman na Netflix po Celebrity Masterchef

hipnotyczny

Od piątku 5 sierpnia Netflix

Tom Stridge jako sen (Zdjęcie: Netflix)

Jeśli znasz serię komiksów Neila Gaimana z lat 90., nie ma wątpliwości, że będziesz już podekscytowany tym długo oczekiwanym modem. Dla reszty z nas jest to trudna do zrozumienia koncepcja, ponieważ historia toczy się między naszym światem a mitycznym królestwem znanym jako sen. Kiedy król tego wymiaru, Dream, ucieka z więzienia, w którym był przetrzymywany przez prawie 100 lat, wraca, by zobaczyć, jak jego królestwo się rozpada.

Van der Valk

Niedziela 7 sierpnia o 20:00, ITV

Mark Warren jako Van der Valk (Zdjęcie: ITV)

Mark Warren powraca z drugą wizytą jako holenderski detektyw, 50 lat po tym, jak po raz pierwszy pojawił się w ITV. Jego najnowsza sprawa to morderstwo prawniczki, której ciało znaleziono wiszące na farmie wiatrowej z przecięciem X w torsie. Jego jedyną wskazówką jest tajemnicza notatka znaleziona w płaszczu ofiary.

Szczęśliwy smutek z wielebnym Richardem Colesem

Poniedziałek, 8 sierpnia, 22:00, Kanał 4

Wielebny Richard Coles (Zdjęcie: James Beck/Channel 4)

W jego codziennym życiu jako wikariusz śmierć była rutynową częścią życia wielebnego Richarda Colesa, ale kiedy jego mąż David zmarł w 2019 roku, był zasmucony bardziej, niż mógł sobie wyobrazić. Próbując zrozumieć swoją agonię, postanowił zbadać naturę żałoby, spotkać innych, którzy przeszli przez te same zmagania i wypróbować różne aktywności mające na celu uśmierzenie bólu, od jogi śmiechu po „podróż w żałobie”.

Tom Daly: To nielegalne być mną

Wtorek, 9 sierpnia, 21:00, BBC One

Tom Daly (Zdjęcie: BBC / Zinc Television London Ltd / Luke Korzun Martin)

Podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Wspólnoty Narodów Tom Daley wszedł na stadion Alexander otoczony flagami Pride. To było odważne posunięcie – w ponad połowie państw członkowskich bycie kimkolwiek innym niż heteroseksualistą jest nadal nielegalne. Tutaj Daly udaje się na wycieczkę po tych krajach, aby spotkać gejów sportowców, którzy codziennie spotykają się ze skrajnymi prześladowaniami, a czasem śmiercią – i postanawia zobaczyć, jak gry mogą pomóc.

READ  Praktyczne: granie w Xbox Cloud na iPhonie i iPadzie

Sekrety dwóch szpiegów

Wtorek, 9 sierpnia, 21:00, ITV

Pisarz Frederick Forsyth (zdjęcie: Alamy Stock Photo/ITV)

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie siebie jako szpiega? Ten nowy, trzyczęściowy serial dokumentalny powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o cechach i doświadczeniach dobrego tajnego agenta. Przedstawiamy słynnych szpiegów zarówno z prawdziwego życia, jak i fikcji, w tym Romana Cherniowskiego, znanego również jako Brutus, polskiego podwójnego agenta, który odegrał kluczową rolę w lądowaniu w D-Day, oraz członka bazy, który został agentem MI6, Aymanem Deanem.

Sławny Mistrz Kuchni

Środa, 10 sierpnia, 20:00, BBC One

Danny Jones, Nancy Del Olio, Paul Chuckell, Faye Winter i Kai Cord (Zdjęcie: BBC / SHINE)

W tym roku to niezła grupa. Pierwszy do tablicy jest Danny Jones z McFly, wyspa miłości Stars Faye Winter, prawniczka (i była dziewczyna byłego angielskiego menedżera piłkarskiego Sven-Gorana Erikssona) Nancy Del Olio oraz komicy Paul Chuckell i Kai Cord. Gwiazdy mają za zadanie odtworzyć popularne koreańskie jedzenie uliczne i przygotować najlepsze danie na kolację.

Szetlandy

Środa, 10 sierpnia, 21:00, BBC One

Douglas Henshall jako Dee Jimmy Perez (Zdjęcie: BBC/Srebrne zdjęcia/Mark Maines)

To ostatni serial dla Douglasa Henshalla jako DI Jimmy’ego Pereza, po dziewięciu cudownych latach spędzonych na wybrzeżu Szetlandów (fanów, nie panikujcie, serial będzie kontynuowany bez niego). Jego ostatni przypadek dotyczy zaginionego chłopca, który zniknął z łóżka i śniadania rodziców.

Margines, sława i ja

Środa, 10 sierpnia, 21:00, BBC Two

Phoebe Waller-Bridge (zdjęcie: BBC/Oxford Films)

Festiwal Fringe nie tylko wraca do pełni potencjału po dwóch latach anulowania i zmniejszonej liczby, ale także świętuje 75. rocznicę. Ten dokument przedstawia historię tego, jak to, co zaczęło się jako mały festiwal sztuki, przekształciło się w jeden z największych na świecie spektakli komediowych i artystycznych. Eddie Izzard, Bill Bailey, Phoebe Waller-Bridge, Michael Palin, Frankie Boyle, Stephen K Amos i Miriam Margoels należą do znanych twarzy, które dzielą się swoimi wspomnieniami.

Piłkarskie Marzenia: Akademia

Czwartek, 11 sierpnia, 21:00, Kanał 4

Kane z braćmi (Zdjęcie: Ian Tuttle/Channel 4)

Być może w tej chwili skupiamy się na prawach dziewcząt do gry w piłkę nożną w szkole, ale ten serial dokumentalny opowiada o grupie utalentowanych chłopców, którzy uczęszczają do jednego z najbardziej prestiżowych instytutów piłkarskich w kraju, Crystal Palace Football Academy. Chłopcy w wieku powyżej 12 miesięcy – w wieku od 8 do 18 lat – są nieustannie testowani i oceniani, aby sprawdzić, czy mają to, czego potrzeba, aby grać na najwyższym poziomie, dając wgląd w wytrwałość, umiejętności i determinację potrzebne do osiągnięcia szczytu. Ulubiony sport w Wielkiej Brytanii.

READ  Cyberpunk 2077 powoduje spadek wartości akcji CD Projekt o 75%

Gra rapowa

Czwartek, 11 sierpnia, 21:00, BBC 3

Krypt, Conan i DJ Target (zdjęcie: BBC/Naked/Trifogon Amari/Matt Burlem)

Cztery serie w tym konkursie talentów nie stworzyły żadnych gwiazd rapu, ale to nie sprawia, że ​​jest to mniej zabawne. DJ Target, Krept i Konan wracają do Manchesteru, aby poddać sześciu nowym artystom ostateczny test, rzucając im wyzwanie, aby udowodnili, że mają poprzeczkę, aby stać się kolejną wielką rzeczą. A w tym roku następuje zmiana zasad gry.