Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

10 najlepszych programistów Pythona do obejrzenia w 2021 r


autorstwa Sumany Bhattacharyi
24 października 2021

Python jest jednym z najczęściej używanych języków programowania na świecie i nie bez powodu. Ze względu na rozbudowane biblioteki i elastyczną strukturę jest łatwy do nauczenia, ma spójną strukturę i jest łatwy do analizy oraz jest używany w aplikacjach AI. Niesamowity wzrost platformy zrodził lojalną społeczność, napędzaną głównie przez jej przyjęcie przez duże firmy, takie jak DropBox, Reddit i Instagram, żeby wymienić tylko kilka. Sprawdź naszą listę programistów Pythona, aby sprawdzić, czy szukasz programistów Pythona, którzy są liderami. Osoby z tej listy mają silne kwalifikacje techniczne, stale dodają nowe i interesujące funkcje do platformy i są silnie obecni w mediach społecznościowych. Będziesz chciał je wszystkie śledzić, jeśli używasz Pythona lub programowania w ogóle.

Ines Montagni

Ines Montani jest inżynierem oprogramowania zajmującym się sztuczną inteligencją i przetwarzaniem języka naturalnego. Jako współzałożycielka Explosion, firmy programistycznej specjalizującej się w narzędziach programistycznych do sztucznej inteligencji i przetwarzania języka naturalnego, bezbłędnie łączy swoje zamiłowanie do programowania, front-endu, lingwistyki i marketingu. Od 2020 roku Montagne jest stypendystą Python Software Foundation. Przemawia na konferencjach i podcastach o tym, jak założyć firmę programistyczną, omawia swoją pasję do Pythona, uczenia maszynowego i przetwarzania języka naturalnego z ponad 18 000 obserwujących na Twitterze i pełni funkcję głównego programisty w Prodigy. Śledź ją na Twitterze, YouTube i Github.

Sebastian Witowski

Sebastian Witowski jest konsultantem i trenerem z ponad 8-letnim doświadczeniem w programowaniu full-stack w Pythonie. Stworzył token dla firm z listy Fortune 500 oraz organizacji naukowych, takich jak Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN). Właśnie uruchomiłem kurs Współczesne Projekty Pythona, który uczy Pythona od podstaw przy użyciu nowoczesnych narzędzi Pythona. Prowadzi prelekcje na PyCon Sweden, PyCon US, PyOhio i EuroPython, a także warsztaty i szkolenia dla programistów Pythona na wszystkich poziomach zaawansowania. Śledź go na Twitterze, blogu, Github.

READ  Sprzedaje Echo Face2Face | EurobuildCEE

Bartłomiej „furas” Burek

Z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem programistycznym Bartomiej Burek jest programistą IT, specjalistą od uczenia maszynowego i pisarzem. Jego główne tematy to Python, Linux i uczenie maszynowe. Lubi pomagać innym w rozwiązywaniu złożonych problemów, pracując w różnych językach komputerowych. Jest bardzo aktywny w Stack Overflow, Reddit, 4Programmers, Polish Python Coders Group, Python Poland, Python: Pierwsze kroki i innych forach i grupach programistów. Na blog.furas.pl prowadzi bogatego w zasoby bloga. Według CodersRank należy do 1% najlepszych programistów na świecie i do 5 najlepszych programistów Pythona w Polsce. Śledź go na Twitterze, CodersRank i Github.

Lucas Lang

Łukasz Langa od dawna pracuje nad językiem programowania Python. Był menedżerem wydania Python 3.8 i 3.9 oraz twórcą słynnego automatycznego formatu kodu Black. Teraz pracuje nad Black, twoim formaterem kodu Pythona. Jest regularnym prelegentem na wydarzeniach PyCon na całym świecie (USA, Białoruś itp.) i dzieli się swoją wiedzą z ponad 15 000 obserwujących na Twitterze. Śledź go na Twitterze, blogu, Github.

Doug Hillman

Doug Hellman jest doświadczonym programistą z dużym doświadczeniem w różnych obszarach i typach aplikacji. Od wersji 1.4 programuje w Pythonie. Współtwórca OpenStack i Kubernetes, członek Python Software Foundation i autor dwóch książek „The Python 2 Standard Library by Example” i „The Python 3 Standard Library by Example” to tylko niektóre z osiągnięć Hellmana. Hellmann publikuje wysokiej jakości samouczki, wykłady, artykuły i recenzje książek na tematy Python, Go, OpenStack, Kubernetes i inne. Pracuje w PythonStack jako współtwórca społeczności. Śledź go na Twitterze, stronie internetowej, Github.

Zespół camarine

Tim Kamanin jest programistą integracyjnym, który od ponad 14 lat pracuje w branży tworzenia komercyjnych stron internetowych. Angielski, polski, rosyjski, Python, JavaScript, CSS i PHP należą do języków ludzi i maszyn, którymi posługuje się i pisze. Jego najnowsze kierunki to Django, Python i współczesny JavaScript. Uczy Pythona, JavaScript, Django, Wagtail, DevOps, CSS i innych języków programowania. Śledź go na Twitterze, stronie internetowej, Github.

READ  Najgłębszy w Polsce - KGHM posiada wyrobisko na poziomie 1348 metrów

Daniel Feldroy

Daniel Feldroy, aka „Daniel Roy Greenfield” i „Bidani”, jest inżynierem i programistą, który ceni czysty design, prostotę i najlepsze praktyki. Python, Django, JavaScript, Vue.js i C# należą do jego ulubionych języków programowania. Na swojej stronie oferuje materiały dotyczące Pythona i Django, a także filmy instruktażowe na YouTube. Śledź go na Twitterze, YouTube i Github.

Matt Lyman

Matt Lyman jest inżynierem oprogramowania i konsultantem ds. szkoleń Django z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w tworzeniu stron internetowych. Tworząc Frederick’s Python w 2015 roku i pomagając w organizacji inauguracyjnego Hackathonu w mieście, zrobił wiele, aby pomóc w rozwoju sektora IT Fredericka. Python Fryderyka nadal jest z nim zorganizowany. Śledź go na Twitterze, YouTube i Github.

Yasoob Khalid

Yasop Khaled ukończył kilka projektów, wyprodukował popularną książkę o programowaniu zatytułowaną Intermediate Python, niedawno wydał praktyczne projekty Python i napisał ponad 150 artykułów programistycznych w ciągu ostatnich kilku lat. Śledź go na Twitterze, Github.

Cynthia Mulenga

Cynthia Mulenga jest organizatorką społeczności, programistką Pythona i entuzjastką sztucznej inteligencji. Jest to organizacja Developer Circles Lusaka, grupa dla pasjonatów technologii. Jest dobrze znana w zambijskiej społeczności IT jako współgospodarz podcastu Zambian Tech CodeCast. Śledź ją na Twitterze, Github.