Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

10 najciekawszych akcentów filmowych

Świetny aktor filmowy jest całkowicie oddany swojej roli, aż do swojej fizyczności, manier i oczywiście sposobu, w jaki mówi. Podczas gdy wielu dzisiejszych najpopularniejszych aktorów pochodzi z całego świata, sporo z nich miało swoje role w karierze grając zagraniczne role. czyli postacie, które mają inny akcent niż ten, który aktor mówi normalnie poza kamerą. W takich przypadkach autentyczny akcent jest kluczowym elementem, który może stworzyć lub zepsuć występ. I chociaż jest wiele przypadków, w których akcent aktora mija się z celem, jest wiele innych, w których aktor dokładnie reprezentuje akcent na ekranie swojej postaci.

Przyjmując rolę, która wymaga pewnego akcentu, często aktor współpracuje z trenerem akcentu. Ci eksperci od mowy mogą poprowadzić aktora we wszystkim, od poprawnej koniugacji po wkładanie fonemów do ust. Wielu aktorów będzie nadal mówić w tym tonie przez cały czas produkcji, nawet gdy kamery nie działają. Niektórzy posuwają się nawet do tego, że spędzają trochę czasu mieszkając tam, gdzie należy ich postać, aby poznać niuanse i slang, które towarzyszą temu obszarowi.

Najlepsze akcenty w filmach powinny łączyć się tak płynnie, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, że aktor je nakłada. Oto 10 aktorów, którzy tak dobrze zagrali swoje ekranowe akcenty, że krótko przekonali nas, że są zupełnie inną osobą.

10 najlepszych akcentów filmowych wszechczasów

Ci aktorzy zaimponowali nam umiejętnością odtworzenia obcych akcentów dla swoich postaci.

10 aktorów zażądało (i dostało) zmiany scenariusza

READ  Polski LOT w czołówce najbardziej niezawodnych linii lotniczych w Europie