Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

10 miejsc, które musisz zobaczyć w kosmosie, które zmienią Twój sposób myślenia o wszechświecie

Wszechświat powraca w modzie. Zamknięcia sprawiły, że miliony z nas są miłośnikami gwiazd, niezależnie od tego, czy patrzymy na nocne niebo, aby zobaczyć niektóre konstelacje z naszych podwórek, czy wpatrujemy się w księżyc przez nasze okna. Dla niektórych sam wydłużenie czasu doprowadziło do eksplozji zainteresowania nocnym niebem i naszym zbiorowym miejscem w nim. Obserwowałem ten rozkwit na własne oczy, ponieważ widziałem wzrost liczby moich artykułów na temat obserwacji gwiazd dla początkujących, misji NASA i nauki o kosmosie.

Dwa lata później wciąż robię, co w mojej mocy, aby przedstawić wam to, co najlepsze, w łatwym do zrozumienia codziennym artykule o tym, co dokładnie musicie wiedzieć, co zobaczyć i jak interpretować najnowsze badania astronomów.

Podczas moich poszukiwań natknąłem się na kilka stron internetowych, które pięknie podsumowują wielkość przestrzeni i to, co dokładnie dzieje się w niej teraz. Oto siedem stron internetowych, które wystrzelą Twoją przeglądarkę w przestrzeń kosmiczną:

Czy znasz ten obraz w twojej głowie przedstawiający planety w linii od słońca, zmierzające w kosmos? To iluzja stworzona tylko po to, by pokazać, jak daleko planety są – średnio – od Słońca, ale nie ma to nic wspólnego z tym, co naprawdę dzieje się w naszym układzie gwiezdnym. Sygnał planety dzisiaj, widok z drona na dokładnie, gdzie znajduje się każda planeta, i będzie dzień po dniu lecąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Spójrz na to miejsce, a potem wstań wcześnie, spójrz na wschód i zobacz planety, które możesz zobaczyć… Układ Słoneczny nagle nabierze dla ciebie sensu.

Czasami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przebywa trzyosobowa załoga. Pełna lista to oczywiście siedem, ale wizyta czterech kosmicznych turystów zmieniła to chwilowo. Jest też chińska stacja kosmiczna Tiangong, w której obecnie trzech astronautów odbywa bardzo długą misję. Każdy astronauta przebywający obecnie w kosmosie otrzymuje imię i nazwisko, narodowość, zawód i liczbę dni spędzonych na orbicie. I nie, nie liczą miliarderów, którzy odwiedzają kosmos przez 30 sekund w kapsule Blue Origin.

Co zaczyna się w Planck, a kończy na całym widzialnym wszechświecie? Interaktywne narzędzie do eksploracji rozmiarów i skali obiektów we wszechświecie, ten model 3D domyślnie przedstawia czajniczek, kolibra i krem ​​​​i pozwala użytkownikowi przesunąć palcem do wewnątrz, aby go zmniejszyć i przesunąć, aby przejść do wszechświata widocznego przez gwiazdy, nasza galaktyka Drogi Mlecznej i odległość do pola Hubble’a to głębia. Słyszałeś wyrażenie „przestrzeń jest duża”, prawda? Cóż, to naprawdę…

Były planetolog w NASA, a teraz w JAXA, Śledź dr Jamesa O’Donoghue na Twitterze Jeśli chcesz wiedzieć, jak naprawdę powinien działać układ słoneczny. Twoja nagroda będzie świetna Animacja na YouTube To wyjaśnia wszystko, począwszy od wielkości planet, prędkości, na której krążą, po przyczyny pór roku.

Jaka jest data wystrzelenia kolejnej rakiety SpaceX? Regularnie aktualizowana lista planowanych misji orbitalnych z lotnisk kosmicznych na całym świecie, jest to strona do zakładek, aby być na bieżąco z tym, co się dzieje i kiedy. Jeśli chcesz to mieć w telefonie, pobierz plik Kosmiczny start teraz Aplikacja do aktualizacji wystrzeliwania rakiet, powiadomień i linków do oglądania transmisji na żywo.

Życie bez całkowitego zaćmienia Słońca jest życiem zmarnowanym. Te przejściowe zdarzenia występują mniej więcej co 375 lat w tym samym miejscu na Ziemi, ale na szczęście „Wielkie Zaćmienie Ameryki”, które przeszło od wybrzeża do wybrzeża w 2017 r., będzie śledzone 8 kwietnia 2024 r., kiedy to trwało bardzo długo 4 minuty + ”. totalna” przechodziłaby z Meksyku przez Teksas i Środkowy Zachód oraz przez Wodospad Niagara do Kanady. Żadne zaćmienie nie będzie pasować do „Wielkiego Zaćmienia Ameryki Północnej” do 2045 r. – i To świetna symulacja Od stalkera zaćmienia, Dana McGlone, pokaże ci dokładnie, czego możesz się spodziewać w tym wielkim dniu. Zaplanuj!

Istnieje wiele darmowych aplikacji i programów, które pełnią rolę wirtualnych planetariów i pozwalają określić, co dzieje się na nocnym niebie (darmowa aplikacja stellarium Program jest świetny!). Jednak ta witryna internetowa z czasu i daty z powodzeniem destyluje to w pojedynczą stronę internetową, która domyślnie odpowiada miejscu, w którym się znajdujesz. Obudzisz się i ustalisz godziny księżyca i planet, skomentujesz widoczność swojego miejsca i wirtualną mapę nocnego nieba, którą możesz zeskanować. Jest to znacznie mniej trudne niż oprogramowanie planetarium i aplikacje do obserwacji gwiazd.

Życzę czystego nieba i szerokich oczu.

READ  Naukowcy mierzą atmosferę planety odległej o 340 lat świetlnych