Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

10 czarnych kobiet zmieniających architekturę i przestrzeń projektową

Po ukończeniu studiów magisterskich z architektury na Uniwersytecie Drury w 2015 roku Hughes chciała być otoczona przez różnorodną grupę profesjonalistów, więc udała się do Chicago. Dotarcie do czarnoskórych kobiet w branży było również dla niej ważnym czynnikiem, ale wkrótce zdała sobie sprawę, że nie ma żadnych dostępnych zasobów ani sieci. To między innymi doświadczenie zainspirowało ją ostatecznie do stworzenia społeczności, której szukała w 2008 roku w postaci globalnej platformy. pierwsze 500. Hughes postrzega to przedsięwzięcie jako „formalny krok w kierunku rzucenia wyzwania naszej branży i dążenia do bardziej sprawiedliwej przyszłości”.

Jako założyciel i dyrektor generalny FIRST500, Hughes pracuje nad podnoszeniem świadomości na temat czarnoskórych architektek na przestrzeni historii oraz ich wkładu w środowisko zbudowane. „Te kobiety są inspiracją i motywacją dla czarnych kobiet do uzyskania licencji i ukończenia dzisiejszej edukacji inżynierskiej” – mówi. „Jestem dumna ze spotkania z kamieniem milowym 500 kobiet-czarnych architektek, ale to dopiero początek. Mamy dużo pracy do wykonania, aby wyhodować 500 kobiet-czarnych architektek mieszkających w Stanach Zjednoczonych i na świecie.”

Jak Twoim zdaniem powinna wyglądać przyszłość designu?

Świat designu powinien odzwierciedlać świat, w którym żyjemy i wszystkie unikalne dźwięki, które odtwarza. Firmy projektowe i przemysł ogólnie dyskutowały o „równych szansach” jako remedium na systemowy rasizm w Ameryce. Równość nie jest odpowiedzią. Wielu czarnoskórych pracowników przeżyło dziesięciolecia traumy ekonomicznej i emocjonalnej spowodowanej czerwonymi liniami, działaniami policyjnymi, wykorzystywaniem środowiska, nierównością płac i nie tylko. Wnoszą ze sobą te obciążenia do miejsca pracy, zapewniając „równość”, zapewniając pracownikom te same zasoby, aby odnieść sukces bez uznawania tych wcześniejszych obciążeń. Zbiorowa mentalność naszego kraju musi przejść od równości do sprawiedliwości. Uczciwość oznacza spotykanie ludzi, gdziekolwiek się znajdują i odpowiednie zaspokajanie ich potrzeb.

Chciałbym bardziej skupić się na umożliwieniu przyszłych potoków dla czarnych głosów. Ma to kluczowe znaczenie dla przetrwania i rozwoju naszej branży. Nasze głosy są potrzebne w miejscach, w których podejmowane są decyzje, naucza się polityki i istnieją stanowiska przywódcze i władzy. Oferujemy inny obiektyw i perspektywę, której często brakuje w tych przestrzeniach.

READ  Recenzja Asus Zenbook 14X OLED Space Edition

Jaką radę dałbyś BIPOC, którzy interesują się architekturą, ale nie wiedzą jak i od czego zacząć?

Myśląc o radach, których mogę udzielić, często myślę o tym, co powiedziałbym mojemu młodszemu ja, gdy byłem bezdomny na studiach, walcząc o przetrwanie i zdobycie wykształcenia architektonicznego, kiedy moi profesorowie i doradcy nieustannie mówili mi, że ta dziedzina i branża mogą nie dobrze do mnie pasuje. Oprócz szukania zasobów, takich jak FIRST500, które są przeznaczone tylko dla Ciebie, powiedziałbym sobie i młodym, kolorowym ludziom na całym świecie: Jeśli ta branża czuje się samotna, nie jesteś sam. Jeśli twoje myśli nie są słuchane, mów dalej. Jeśli jedne drzwi się zamkną, otworzą się trzy. Idź dalej i nigdy się nie poddawaj. Jeśli nie ma studni, z której można by się napić, kop, aż ją zrobisz!