Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

🇵🇱 Polska: Premiera artysty Eurowizji 2024 spodziewana jest w ciągu najbliższych kilku dni

🇵🇱 Polska: Premiera artysty Eurowizji 2024 spodziewana jest w ciągu najbliższych kilku dni

Artysta reprezentujący Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji 2024 ma zostać ogłoszony w ciągu najbliższych dni.

Jak podaje Dziennik Eurowizyjny, ogólnokrajowa TVP mogła ogłosić swojego artystę już w piątek, 16 lutego o godzinie 07:30 CET. Jednocześnie ogłoszenie najprawdopodobniej nastąpi w najbliższy poniedziałek, 19 lutego.

Polska zdecydowała się wybrać swój krajowy występ na Eurowizję 2024 po kontrowersjach wokół krajowego finału w 2023 roku. Według doniesień, występem w Eurowizji 2024 dla Polski jest zainteresowanych ponad sześćdziesięciu artystów.

Justyna Steszkowska, która reprezentowała Polskę w Dublinie w 1995 r., swoim wpisem „Sama” (Samotnie) zajęła 18. miejsce z 15 punktami.

W zeszłym roku Blanka była reprezentantką Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji. Jej piosenka „Solo” zajęła 3. miejsce w drugim półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2023 w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii i ostatecznie zajęła 19. miejsce w wielkim finale.

Źródło zdjęcia: EBU / Chloe Hashemi | Źródło: DIGENIC UROWIGINIA

Polska zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, wraz z kilkoma innymi krajami Europy Wschodniej. „To nie ja!” Edyty Korniak Ich debiutancki rok przyniósł najlepsze jak dotąd wyniki, ponieważ dzięki tej piosence osiągnęli drugie miejsce. Potem Polsce nie udało się powtórzyć tego początkowego sukcesu, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju w latach 1994–2011. W 2012 roku, po serii braków kwalifikacji, Polska wycofała się z turnieju ze względów finansowych. Od powrotu w 2014 roku co roku aż do 2017 roku zakwalifikowali się do finałów, znacząco wygrywając konkurs.

READ  Francja chce uczyć się na błędach przeszłości przed testem Polski | Francja