Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

🇵🇱 Polska: „Chciałam zatańczyć do mojej piosenki” – wywiad z Blanką

🇵🇱 Polska: „Chciałam zatańczyć do mojej piosenki” – wywiad z Blanką

Przed Konkursem Piosenki Eurowizji 2023 mieliśmy okazję porozmawiać z Blanką na żywo w Liverpoolu z Polski.

Rozmawialiśmy z Blancą o jej reakcji na mema „Bejpa”, jak idą próby i jej taneczną przerwę w „Solo”. Cały wywiad można znaleźć tutaj:

Sprawdź nasze inne wywiady z wykonawcami Eurowizji 2023 Tutaj.

Polska odbyła drugą próbę na scenie w piątek przed drugim półfinałowym występem. Dowiedz się więcej o ich inscenizacji i wykonaniu:

🇵🇱 Polska: Wszystkie szczegóły dotyczące drugiej próby Blanca do Eurowizji

Kim jest Blanka?

Blanka Stajkow urodziła się 23 maja 1999 roku w Szczecinie, w północno-zachodniej Polsce, jako córka Polki i Bułgara. Chociaż jego rodzice nie mieli wykształcenia muzycznego, rodzice zachęcali go do spróbowania różnych zajęć, takich jak chodzenie do grup tanecznych disco i szkół muzycznych. To właśnie oglądanie MTV i Trance Urban naprawdę zainspirowało Blancę do rozpoczęcia kariery muzycznej. W wieku 13 lat wydał swój pierwszy singiel „Strong Enough”.

W 2021 roku Blanca brała udział w dziesiątym sezonie Top Model, ale nie została wybrana do grona piętnastu finalistów. Podczas występu oficjalnie wydał swój pierwszy singiel „Better”.

Blanka została wybrana do reprezentacji Polski na Eurowizji 2023 po wygranej Tu bije serce Europo! Wybieramy hit na eurowijji. Wygrał głosowanie jury i zajął drugie miejsce w głosowaniu publiczności.

Piosenka, którą Blanca wykonuje w Liverpoolu, nosi tytuł „Solo”. Skomponowali ją Maciej Puchalski, Mikołaj Tribulec, Bartłomiej Rzeczycki, Marcin Górecki i Blanka. Został napisany przez Marię Broberg, Julię Sundberg i Blancę.

Źródło obrazu: Magic Mars

Polska zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku wraz z kilkoma innymi krajami Europy Wschodniej. Edyty Korniak „To nie ja!” Ich debiutancki rok przyniósł jak dotąd najlepsze wyniki, kiedy osiągnęli drugie miejsce z piosenką. Po tym Polsce nie udało się powtórzyć tego początkowego sukcesu, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju w latach 1994–2011. W 2012 roku, po serii niekwalifikacji, Polska wycofała się z turnieju z powodu problemów finansowych. Od powrotu w 2014 r. co roku do 2017 r. kwalifikowali się do finałów i znacząco wygrywali zawody.

READ  8 zabawnych pomysłów na imprezy biurowe, które HR może po prostu zaaprobować
Tagi: temat