Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

🇵🇱 Polska: Blanka wyda w piątek nową piosenkę

🇵🇱 Polska: Blanka wyda w piątek nową piosenkę

Reprezentantka Polski na Eurowizji 2023 wyda w piątek zupełnie nowy singiel „Rodeo”.

Jak ogłoszono w mediach społecznościowych, polska piosenkarka i modelka Blanka wyda w tym tygodniu swój nowy singiel zatytułowany „Rodeo” w piątek, 22 września 2023 r.

To drugi singiel Blanci po reprezentowaniu swojego kraju na Konkursie Piosenki Eurowizji w Liverpoolu w maju, po utworach „Solo” i „Boys Like Toys”.

Biorąc udział w drugim półfinale Eurowizji 2023, Blanca i jej piosenka „Solo” awansowały do ​​Wielkiego Finału na trzecim miejscu, gdzie z łączną notą 93 punktów zajęła 19. miejsce. Piosenka odniosła sukces na listach przebojów w całej Europie.

Źródło: Warner Music Kraje Bałtyckie | Źródło zdjęcia: EBU / Sarah Louise Bennett

Polska zadebiutowała na Konkursie Piosenki Eurowizji w 1994 roku, wraz z kilkoma innymi krajami Europy Wschodniej. „To nie ja!” Edyty Korniak Ich debiutancki rok przyniósł najlepsze jak dotąd wyniki, ponieważ dzięki tej piosence osiągnęli drugie miejsce. Potem Polsce nie udało się powtórzyć tego początkowego sukcesu, zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce turnieju w latach 1994–2011. W 2012 roku, po serii braków kwalifikacji, Polska wycofała się z turnieju ze względu na problemy finansowe. Od powrotu w 2014 roku co roku aż do 2017 roku zakwalifikowali się do finałów, znacząco wygrywając rywalizację.

READ  Polska planuje zrekrutować 20 tys. nowych żołnierzy do 2023 r.